KONGRES

Przekazujemy Wam pilnie informacje jaką rozesłał Przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka, Robert Kwiatkowski, zwołując Nadzwyczajny Kongres Stowarzyszenia Ordynacka. Zwracamy uwagę na datę 04-07-2020 roku g. 11.00 i 11:30 w Warszawie – Palladium. W tego typu Kongresie uprawnienia uczestnictwa mają jedynie osoby uczestniczące w ostatnim zarejestrowanym kongresie stowarzyszenia. Uprzejmie prosimy o informacje, czy jesteście zainteresowani uczestnictwem? oraz czy informacja dotarła do Was skutecznie a Wy czujecie się dobrze, w trakcie pandemii. Czego Wam życzymy -Zdrowia. Zespół ordynacka.eu prosi o kontakt we wszystkich sprawach Kongresu na adres email: zarząd(at)ordynacka.eu Zamiast (at) podstaw „@” to proste zabezpieczenie przed tzw. botami, niezbyt skuteczne, ale zawsze trochę pomaga.

Szanowni ,

1. Zarząd zdecydował o nowym terminie nadzwyczajnego Kongresu Stowarzyszenia Ordynacka, który ustalił na 04 lipca 2020 r. w sobotę, o godzinie 11.00 ? pierwszy termin lub o 11.30 ? drugi termin, w klubie Hybrydy w Warszawie. Jak pamiętacie poprzedni termin został anulowany z powodu wprowadzenia stanu epidemii. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym dozwolone obecnie są spotkania w pomieszczeniach zamkniętych z udziałem max 150 osób.

2. Nie chcemy czekać do jesieni z trzech powodów: – powszechnych obaw przed nawrotem epidemii, która w tej chwili wygasa, – wykorzystaniem letnich miesięcy na złożenie do KRS stosownej dokumentacji i rejestrację władz Stowarzyszenia, – okazji do publicznego wypowiedzenia się przed ewentualną II turą wyborów prezydenckich.

3. Nie martwimy się o kworum: zakładamy, że i tak Kongres odbędzie się w drugim terminie, to jest wówczas, kiedy nie ma niezbędnego minimum potrzebnego do prawomocności obrad.

4. Informujemy w związku z tym i zachęcamy wszystkich delegatów do udziału w Kongresie; szanujemy też decyzję o nie uczestniczeniu z powodów zdrowotnych tych z nas, którzy tak postanowią. WYBÓR NALEŻY DO WAS.

5. Główne cele Kongresu pozostają niezmienione: zmiana statutu, dostosowująca go do obecnej kondycji Stowarzyszenia, wybór władz, rejestracja zmian w KRS. Przedstawiliśmy już projekt nowego statutu i nie wzbudził on większych kontrowersji. Jeśli jednak chcecie coś dodać/odjąć/zmienić ? zachęcam do tego TERAZ. Zakładam, że Kongres nie potrwa dłużej niż do 18.00-19.00

6. Z formalnych powodów niezwykle ważne jest, by WSZYSCY DELEGACI (żyjący?) zostali o terminie Kongresu powiadomieni. Ponieważ nie mamy ich adresów pocztowych, proszę Was o skuteczne poinformowanie delegatów ze swojego środowiska a w przypadku NIEOBECNOŚCI udokumentowanie tego w formie maila, listu, oświadczenia, które w razie pytania Sądu będzie można przekazać. OBECNI rzecz jasna udokumentują swoją obecność podpisem na liście. Być może przesadzamy z formalnościami ale lepiej za dużo niż za mało. Tak w każdym razie proponuje K. Czeszejko ? Sochacki, który zgodził się przeprowadzić nas od strony prawnej.

7. Przygotujcie się proszę na zgłaszanie kandydatur na: przewodniczącego, członków Zarządu ( Komitetu Wykonawczego) , GKR i NSK. Jeśli zgłosicie osoby, które nie będą obecne na Kongresie ? zadbajcie o ich pisemne zgody na kandydowanie.

8. Listy delegatów dostaliście ( szefowie środowisk ), będziemy się jeszcze z Wami w tej sprawie kontaktować. Jeśli powstaną jakieś wątpliwości ? proszę o kontakt mailowy ze mną, to jest na adres, z którego ten mail został wysłany.

Pozdrawiam

Robert Kwiatkowski