JOWITA

Wybory 15 X 2023 przyniosły  długo oczekiwane zmiany.

Koncepcja utworzenia koalicji od Nowej Lewicy przez Trzecią Drogę do Platformy Obywatelskiej okazała się skuteczna, a w konsekwencji doprowadziła do utworzenia Nowego Rządu.  Poważnymi architektami koncepcji,  a w konsekwencji koalicji politycznej „15X” byli nasi koledzy ze Stowarzyszenia Ordynacka. Na pierwszym miejscu należy wymienić  Wicemarszałka Sejmu Włodka Czarzastego, ale na drugim  niestrudzonego i konsekwentnego negocjatora Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusza Wieczorka.

Bardziej  lub mniej angażowało się NAS Wiele i Wielu,  a tu jest stanowisko Stowarzyszenia Ordynacka (autorstwa Andrzeja Oreckiego)  jasno obrazujące nastawienie zdecydowanej  większości członkiń i członków  ODEZWA WYBORY 2023 – My z Ordynackiej (ordynacka.eu)

Spotkanie w Hybrydach 17-11-2023 wykazało jasno słuszność tezy Włodka, że lepiej mieć 26 posłanek i posłów w koalicji rządzącej niż 42 w smutnej opozycji.  Co widać jasno na skrócie z 5 godzin spotkania (kliknij w link) https://youtube.com/shorts/g5DGS84vcCI

W dniu 11 grudnia 2023 sprawy nabrały przyspieszenia

W dniu 13 grudnia 2023 Prezydent RP wręczył nominacje Ministerialne.

Przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka

Dariusz Wieczorek został Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

DUMA ORDYACKĄ  ROZPIERA. SKŁADAMY KOLEDZE DARIUSZOWI WIECZORKOWI SERDECZNE GRATULACJE i ŻYCZENIA KOLEJNYCH SUKCESÓW.   

Pan Minister już 14-12-2023 pojechał do Poznania na spotkanie z protestującymi studentami i oznajmił:

Na mieście mówią, że będzie to pierwszy Studencki  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dlaczego studenci tak uważają? Na mieście nie mówią. Gdyby się jednak tak stało to jako byli działacze studenccy z ZSP, SZSP, ZSP będziemy jeszcze bardziej dumni. Do tej pory byli Prorektorzy wybierani przez Studentów – był takim Paweł Adamowicz na Uniwersytecie Gdańskim. Studenckiego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jeszcze nie było? Czas pokaże.

Minister Dariusz Wieczorek w Radiu ZET

Autor admin: Edward Gwoźdź

P.S. link na FB ministerstwa

https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki